subtitulonas ujezd nad lesy

 

Naše rodina bydlí na okraji Prahy v části Újezd nad Lesy. Jak z názvu obce vyplývá, Újezd se opravdu nachází v těsné blízkosti lesa - Klánovického.

Jak jsme přišli k našemu prvnímu pejskovi? Vlastně jsme si ho vymysleli... Když jsme začali uvažovat o pořízení pejska, řekli jsme si nejprve jak by měl vypadat, jak by měl být velký, s jakými vlastnostmi a povahou. Pak jsme probrouzdali internetem, přečetli pár knih a k našemu překvapení ztělesnění našeho vysněného pejska existovalo – Tibetský teriér. A překvapení číslo dvě bylo, když jsme zjistili, že jedna z nemnoha chovatelských stanic tohoto plemene se nachází ve městě, ze kterého pocházím. A pak následovala nezávazná návštěva u chovatelky Ing. Radany Sojkové. V té době očekávala narození štěňátek její fenka Utka. Štěňátka se narodila 19. 4. 2006 - a za dva měsíce jsme si odváželi našeho Kamíka domů.

Děkujeme Radaně za pomoc, kterou nám v začátcích našeho společného soužití s Kamíkem poskytovala. A také, že nám, začátečníkům, Kamíka s tak výjimečným rodokmenem svěřila.

Kamík byl velmi živé štěňátko, s přemírou energie, ale učil se velmi rychle. Toho jsme využili a ve 4 měsících jsme ho přihlásili na újezdské kynologické cvičiště.

Stali jsme se členy Tibetan Terrier Clubu ČR.

Plynul čas a Kami se dobře vyvíjel.

Přestože jsme se nikdy předtím výstavami psů nezabývali, tedy jsme ani vystavovat neuměli, přihlásili jsme se na první výstavu v listopadu 2006 do Prahy. Kamík ve třídě mladých získal velmi pěkné ohodnocení a to nás přesvědčilo o tom, abychom se i nadále výstavám věnovali. I naše další výstavy byly pro Kamíka úspěšné. Ve věku 14 měsíců získal svůj 1. šampionát - Český junior šampión. Výstavy se už staly naším rodinným koníčkem. V únoru 2008 Kamík získal titul Český šampión. Další titul, který musíme zmínit, je titul Klubový šampión. V soutěži pořádané TT clubem Vítěz roku 2008 jsme se umístili na pěkném 5. místě. Z Kamíka se stal úspěšný výstavní pes, který se v kruhu velmi pěkně předvádí.

Kamík splnil všechny podmínky pro uchovnění a byl zařazen mezi chovné psy.

Po přestěhování do přízemního bytu se zahrádkou jsme se rozhodli, že pořídíme Kamíkovi kamaráda a o tom, že to bude tibeťák nebylo nejmenšího sporu. A zase jsme snili - tentokrát o černobílém pejskovi. V té době plánovala svůj další vrh chovatelská stanice Kipu Khyim Ing. Evy Holanové. A tak se 19. 12. 2008 narodilo celkem 8 štěňátek a mezi nimi byl i náš Du-tsi. Dutsiho jsme si z Krnska do Újezda přivezli v únoru 2009.

Také Evě moc děkujeme za svěření Dutsíka naší rodině, protože i jeho rodokmen je skutečně mimořádný.

Dutsi se s Kamíkem velmi brzy skamarádili. Jsou oba veselí a hraví. Dutsi se rád mazlí, Kami je k mladšímu členu smečky hodně přátelský a zatím ani nežárlí.

S Dutsim, stejně jako kdysi s Kamíkem, procházíme kurzy na místním cvičišti. Také do výstavního kolotoče se už brzy vrhneme. Začátkem května Dutsi absolvuje svou první výstavu.

Iveta Čermáková, duben 2009

Kontakty:

e-mail: TIMC@seznam.cz

tel.: 602 158 502

GPS: 50°4'35.14"N, 14°38'49.367"E

Home
topbutton

© Webmaster: Tomáš Čermák ; Webdesign: Ing. Milan Čermák