subtitul_info2009

DOPPEL CACIB, Wels 2010
<4. – 5.12.2010>

Výstavní sezónu roku jsme zakončili Doppel CACIB výstavou v rakouském Welsu. po oba dny posuzovali rakouští rozhodčí. V sobotu jsme skončili na třetím místě se známkou V3 a v neděli s moc pěkným posudkem a s výsledkem V2 res CACA. Předvánoční atmosféra na vánočních trzích ve Welsu byla příjemným zpestřením  tohoto výstavního víkendu.

Wels2010

Mezinárodní výstava a Speciální výstava, Mladá Boleslav 2010
<29.8.2010, 18.9.2010>

Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi jsme u polské rozhodčí Zofie Konderly získali další titul CAC. Zářijovou speciální výstavu TT posuzoval p. Zdeněk Kliment. Ve třídě otevřené jsme se opět potkali s Adélkou a jejím Namíkem. Namík se moc pěkně předvedl a vítězství si právem zasloužil.


DUODANUBE, Bratislava 2010Duodanube_Bratislava2010
21. – 22.8.2010

V srpnu jsme se opět zúčastnili DUODANUBE Bratislava. Po oba dny si Dutsín v konkurenci vyběhal druhé místo a titul res CAC a splnil podmínky pro udělení titulu Klubový šampión.

MB_180710

Národní výstava psů, Mladá Boleslav 2010
18.7.2010

Během červencových rekordních tropických teplot jsme se „připravovali“ na Národní výstavu, která se konala v Mladé Boleslavi. Ač teploty spoustu dní před nedělní výstavou prakticky neklesaly pod 30°C, v den konání lilo jako z konve a po tropech ani památky... Výstavní kruh byl umístěn venku, ale naštěstí díky kousku přístřešku jsme nezmokli.
Posuzoval polský rozhodčí Rafal First. Dutsi si ve třídě otevřené vyběhal svůj druhý titul CAC a poté i titul Národní vítěz. Za fotografie děkujeme Jitce Kržové.Intercanis - Mezinárodní výstava psů, Brno 2010

20.6.2010

Na červnovou Mezinárodní výstavu do Brna jsme se vypravili s Dutsínem a vedle vlastní výstavy bylo hlavním bodem našeho programu absolvování popisné přehlídky. Du-tsi přehlídkou zdárně prošel a mohl tak být zařazen mezi chovné psy.
I na vlastní výstavě se nám dařilo, v mezitřídě jsme si vyběhali první titul CAC a také res CACIB a zahájili tímto cestu za získáním titulu Český šampion krásy.


Novinky v galerii

24.6.2010

Kromě výstav nezapomínáme ani na tréninky agility. Z překážek jsme se naučili krom lavičky už skoro všechny. Panička už zvládá otočky, ovšem s nejvyšší opatrností - aby se jí nezamotaly nohy :-). Do galerie jsme umístili výběr dalších aktuálních momentek posbíraných v doprovodu našich psů.


Klubová výstava TTC, Lysá nad Labem 2010

29.5.2010

Letošní klubová výstava se poprvé konala v Lysé nad Labem, a to v rámci 40. ročníku krajské výstavy. Přihlášených TT nebylo mnoho. Posuzování probíhalo ve velmi malém kruhu, nebo spíše obdélníčku.
Dutsík si ve třídě mladých vyběhal V1, CAJC a Klubového vítěze mladých. Kamík se také předvedl a to ve třídě čestné a paní rozhodčí Ubrové se moc líbil.
Po výstavě jsme se sešli s páníčky TT v nedaleké hospůdce U krále Václava a prožili příjemné odpoledne.
Lysa_290510
Litomerice_230510

Mezinárodní výstava psů, Litoměřice 2010

23.5.2010

Na litoměřickou mezinárodní výstavu se každý rok těšíme, nemáme to daleko, počasí bývá příjemné a stejně tak prostředí litoměřického výstaviště. Letos jsme se zde sešli s páníčky Dutsiho sourozenců ze smečky Kipu Khyim. Přijela i kamarádka Jitka s Byemkou a Bennynkou a nafotila několik moc pěkných společných fotek – některé jsou umístěny do naší galerie.
Panu rozhodčímu Redlickemu se Dutsík líbil a ohodnotil ho krom pěkného posudku známkou V1, CAJC a Nejlepší mladý plemen. Tímto titulem Dutsík splnil podmínky pro udělení titulu Český Junioršampion
Bla_160510
SPRINGDUODANUBE, Bratislava 2010
15.-16.5.2010

Na druhou květnovou výstavu jsme se vydaly společně s kamarádkou Radanou a jejími fenkami do Bratislavy, kde se konal 4. ročník dvoudenní SPRINGDUODANUBE CACIB, Bratislava. Cestovali jsme obvyklou zkratkou – přes fotoateliér Michaely Piňosové, které tímto děkujeme za trpělivost s celou tou naší smečkou. Výsledky našich modelů v galerii.
První den výstavy posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek a Dutsíkovi udělil vítězný titul V1, CAC v mezitřídě (a kvalifikaci na Cruft‘s).
Po výstavě, tradičně, jsme se sešli s přáteli Martinou a Milanem, tentokrát u nich doma a měli jsme možnost podívat se na překrásná Bhoominčina štěňátka.
Druhý den se vystavoval i Kamík, který si ve třídě šampionů vyběhal druhé místo za americkým šampionem ATISHA'S BLANC DE NOIR. Dutsík si vyměnil místo s pejskem Veroniky Kučerkové Nikkem ze soboty a byl tedy tentokrát v mezitřídě druhý - ocenění V2, res CAC. Tento den posuzoval maltský rozhodčí Harry Vella. Už teď se těšíme na letní bratislavskou výstavu a na další setkání se slovenskými přáteli.
novinky_Praha(252010)

XIX. Mezinárodní výstava psů, Praha 2010

2.5.2010

Pražskou výstavu již absolvoval Dutsi sólo, bez Kamíka. Tibeťáků přihlášeno moc nebylo, ale ve třídě, ve které jsme běhali, jsme byli tři. Dutsík se moc pěkně předvedl, panu rozhodčímu Denisi Kuzeljovi ze Slovinska se moc líbil a kromě titulu CAJC mu udělil také „BOB Juniora“. Během výstavy nám kamarádka Adélka nafotila několik moc pěkných fotek Dutsína. Některé z nich uvidíte v Galerii – jiné zabavil autorský tým tohoto webu, neb (prý?!) chystá zásadní úpravy…


Administrativa a dokumentace
30.4.2010
„Pejskaření“ s sebou přináší i notnou dávku administrativních (nechceme-li použít výstižnějšího, ale ošklivějšího slova „byrokratických“) starostí. Scany veškerých listin jsou nebo budou umístěny u obou psů v části „Dokumenty“. Tedy alespoň ve zkratce:

  • Dutsi splnil zdravotn í podmínky pro uchovnění s výsledkem vyšetření kyčelních kloubů 0/0 a negativním výsledkem vyšetření očí na PRA a LL.
  • Dutsi byl testován na primární luxaci čočky (PLL) s výsledkem clear.
  • Kamík byl testován na ceroidní lipofuscinózu psů (CCL) s výsledkem testu clear.
  • Kamíkovi došlo z FCI potvrzení o udělení titulu Interšampion. A dle sdělení z ČMKU bude pro tyto tituly používána zkratka C.I.B. Ještěže se nám (tradičně) poněkud protahuje aktualizace grafiky webu – nemusíme opravovat :-).

Du-tsi trénuje agility
25.4.2010
Výstavy pro Dutsiho začínají v květnu, ale to neznamená, že by zahálel! Začali jsme navštěvovat hodiny agility v sousedních Klánovicích (http://www.agility.snadno.eu/). Do galerie přidáváme pár snímků, které aktivní duben našich psů dokumentují.

novinky_narozkyKamík oslavil narozeniny
19.4.2010

Jak ten čas běží! Kamík 19. dubna oslavil už svoje 4. narozeniny. Z kdysi neposedného štěněte je dnes docela klidný mladý muž, kterého nerozhodí ani mladší člen smečky, kterého mu páníčci pořídili. Kamík nám dělá jenom radost, zvládl výcvik základní poslušnosti na místním cvičišti (kde nás přemlouvají, abychom snažení završili zkouškami), titulů má požehnaně, naučili jsme se zvládat jeho bohatou srst a v poslední době je i vynikajícím strávníkem (což nebylo vždy pravidlem). No, snad šéfová stáje Legs-Smon stále nelituje, že v roce 2006 Kamíka svěřila právě nám.43. Internationalen Rassehunde-Ausstelung, Berlin 2010

17.4.2010
Hned za týden jsme se do Němec vypravili znovu. Tentokrát na tradiční výstavu v Berlíně. Kamík dosáhl dobrého ohodnocení (V3), ale na akci budeme vzpomínat především díky setkání Kamíka s jeho dcerou, Kyrou. Fenka se (a nejen nám) moc líbila, je to malý rarášek, v čemž papínka nezapře. Obrázky ze setkání jsme umístili do naší Galerie.
novinky_Dresden


1. Internationale Rassehunde-Ausstelung,

Dresden 2010
10.4.2010

S Kamíkem jsme pokračovali ve výstavním snažení účastí na výstavě v Drážďanech. Jak číslovka v názvu výstavy napovídá, jedná se o novou mezinárodní akci pro nás výhodnou díky nevelké vzdálenosti od hranic. V Drážďanech Kamík skončil na pěkném druhém místě za krásným šampionem Ti La Shu United Magic Colours a získal (tedy vlastně „podědil“) svůj třetí německý titul CAC.

Schůze Tibetan Terrier Clubu ČR
20.3.2010
Členská schůze klubu TT se uskutečnila dle plánu. Účast byla hojná a naše iniciativa pro modernizaci a zlepšení činnosti Tibetan Terrier Clubu ve volbách neuspěla. Naše názory se však nemění a budeme se je snažit i dále prosazovat jako řadoví členové klubu. Po skončení schůze jsme s přáteli zašli do nedaleké restaurace Na Urale a opět se přesvědčili o tom, že to pro nás podstatné se obvykle děje mimo oficiální schůze – v přátelské atmosféře neformálně vedená výměna názorů a informací o čemkoliv, co se TT týká (a občas taky vůbec netýká :-).

Iniciativa pro modernizaci klubu TTC 2010

6.3.2010
Blíží se členská schůze Tibetan Terrier Clubu ČR - letos to bude schůze volební. Chtěli bychom klub zmodernizovat a zlepšit jeho fungování, proto jsme se se skupinou přátel rozhodli kandidovat do orgánů klubu.
S názory, se kterými kandidujeme do voleb, máte možnost se seznámit již teď na webu:
ttc2010-ban
Líbí se vám náš program a jste členy klubu? Přijďte nás 20. března 2010 podpořit!
novinky_zima

Zimní radovánky našich psů

5.3.2010

Z letošní sněhové nadílky jsou šťastní hlavně naši psi, páníčkové zase tak nadšení nejsou. Což je neomlouvá, že ještě k tomu zanedbávali psí web. No, snad se vše vylepší s příchodem prvních paprsků sluníčka (panička slíbila článek a fotografie „Jak a s čím na to“ do rubriky Tibetský teriér!). Fotografie v galerii.
novinky_Brno2

Duo - CACIB Brno 2010

6. - 7.2.2010

V prvním únorovém víkendu jsme se v Brně zúčastnili „dvojité“ mezinárodní výstavy v Brně. Přihlášen byl pouze Dutsi a po oba dny získal ocenění V2 a velmi pěkné posudky. Před ním byl hodnocen přece jen o něco starší Nikke (Falamandus Nordic Vintage) ze Slovenska. Dutsi asi nebude takový rozený výstavní typ jako Kami, byl z prostředí poněkud nervozní, ale už druhý den bylo patrné výrazné zlepšení a výsledné pořadí bylo velmi těsné. Posudek od jinak velmi přísného rozhodčího ze Slovenska to potvrzuje.
Pobyt v Brně jsme si zpříjemnili setkáním s přáteli v restauracích i mimo ně. Přidáváme odkazy na ty nejzajímavější pamětihodnosti: www.restaurant-dtj.cz ; www.nikacentrum.cz (labužnická akce na téma „kachna a husa“ spravila páníčkovi náladu tak, že s námi snad do Brna příště zase pojede :-).
Do novinek_Trenčín

Mezinárodní výstava psů Trenčín 2010

23.1.2010

Nová výstavní sezona pro nás začala velikým úspěchem. V otevřené třídě si Kamík vyběhal ocenění V1, CAC a to znamená, že splnil podmínky pro udělení titulu Šampión Slovenska! A protože jsme „náhodou“ měli s sebou veškeré potřebné doklady, udělení titulu bylo vyřešeno na místě a diplom pro šampióna jsme si domů rovnou odvezli. Kamíček nám opět udělal radost, pro rok 2010 mu chystáme výstavní program zaměřený na zahraničí – především Německo a Rakousko. Samozřejmě se na pár výstavách objevíme s Kamíkem i v Česku a na Slovensku, ale to již jen pro zábavu z předvádění….

topbutton
© Webmaster: Tomáš Čermák ; Webdesign: Ing.Milan Čermák