subtitul_info2009

PF2010


novinky_WELSInternationale Hundeausstellung - CACIB Wels
5. - 6.12.2009

Mikulášský víkend jsme s Radanou a její Yushou strávili na „Doppel“ výstavě v rakouském Welsu. Kamík se tam dočkal příjemné nadílky: ke dvěma titulům CACA přidal v neděli rezervního CACIBa. A protože se před ním umístil pejsek (Patou´s Hecktor z Dánska), který již je Interšampionem, znamená to, že na Kamíka CACIB přechází. Je to poslední potřebný CACIB ze třetí země (máme Česko a Slovensko) a Kamík tak splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion! Na diplom potvrzující mj. právo napsat před jméno písmenka ICH asi budeme vzhledem k administrativním lhůtám nějakou dobu čekat, ale to nijak nekalí naši radost z úspěchu.

Kamík poprvé otcem

5.12.2009
 
Kamík měl svou první nevěstu a přestože byl v pravý moment velmi šikovný a trochu neočekávaně i rychlý (než dorazila asistentka Radana, měl „to“, chlapec, za sebou), nechtěli jsme nic zakřiknout a na našich stránkách oznamujeme až „výsledek“. Od dnešního rána jsou na světě štěňátka po našem Kamíkovi! Maminka je z Německa a jmenuje se Zeta Lamleh vom Mariengrund. Kamíkovi se moc líbila, důkazy (tedy fotografie z námluv) jsme umístili do galerie. Bližší informace o štěňátkách na stránkách www.mariengrund.de


XVIII. Mezinárodní výstava psů Praha
8.11.2009
 
Tuzemskou výstavní sezonu tradičně zakončuje Mezinárodní výstava psů v Praze. Přihlášeni byli opět oba naši psi, jak se na „domácí“ výstavu sluší. Du-tsi neměl ve své třídě konkurenta, takže se v klidu proběhl v kruhu sám, získal svého prvního CAJCe a na závěr si jej paní rozhodčí vybrala jako nejlepšího mladého psa plemene. Také Kami běhal ve třídě šampionů překvapivě sám a se známkou V1, CAC tedy postoupil do klání o CACIBa, kde v konkurenci vítězů obou nižších tříd obstál a titul získal.novinkyPraha911
A tak se stalo, že oba naši psíci nastoupili v klání o BOBa! Oběma to samozřejmě natřela fešanda Brooke Shields of Darkness, ale i tak jsme měli z obou velkou radost. Přestože fotka není jako obvykle z této haly úplně vydařená, je z ní určitě patrné, že to naším klukům vedle úžasné Brooke i skvělého a nestárnoucího Aránka docela slušelo… Také musíme poděkovat za bravurní výkon „rezervní handlerce“ Janě Jindráčkové-Sidánkové, která se ujala vedení Du-tsiho.
No a na úplný závěr naplánovala Eva Holanová účast chovatelské skupiny Kipu-Khyim v závěrečných soutěžích. A ani tady jsme neodešli s prázdnou, ale s pohárem za pěkné čtvrté místo! Howgh.

donovinekPraha9112

18. Moravskoslezská národní výstava psů všech plemen
18.10.2009
 
novinky_BrnoDo Brna jsme se vypravili s cílem získat pro Kamíka třetí titul ve třídě šampionů. A to se podařilo - poslední CAC nezbytný k udělení titulu Český Grandšampion je doma! A k tomu titul Národní vítěz. Přestože nás čeká ještě výstava v Praze už nyní můžeme říci, že pro Kamíka byl rok 2009 ve výstavních kruzích úspěšný. Možná byl úspěšný i v jiném směru, ale abychom něco nezakřikli, napíšeme to „tajemství“ až někdy příště.

Bratislava 2009: Tibet Dog Europe & World Dog Show

10. a 11.10.2009
 
Ve dnech 10. a 11. října 2009 jsme se v Bratislavě zúčastnili dvou dosud našich největších a také nejvýznamnějších akcí – Tibet Dog Europe a World Dog Show.
novinky_WDS
První na řadu přišla Tibet Dog Europe – tak trochu mistrovství Evropy tibetských plemen. Přihlášeni byli oba naši psi. Dutsi měl premiéru ve třídě mladých, ale jako nováček si vůbec nevedl špatně a ve skvělé konkurenci získal pořadí (4) a známku výborný. Kami měl úlohu ještě složitější – nastoupil v nejprestižnější (a také nejpočetnější) třídě šampionů. A rozhodně se neztratil: i když na pořadí nedosáhl, byl oceněn známkou výborný a velice příznivým posudkem. TDE se konala venku a počasí bylo krajně nevlídné – zima, vlhko, déšť. To vše se bohužel negativně projevilo i na původně skvělé kvalitě úpravy Kamíkovy srsti. Bojovali jsme s tím pak celý víkend.
Světovou výstavu už absolvoval jenom Kamík. Dutsík odpočíval, i když by ve své kategorii možná nějakou šanci měl, byli jsme rádi, že jsme jej nehlásili. Pokud se totiž něco pořadatelům nepovedlo, tak to byly kapacitně naprosto nedostatečné prostory. A příprava psa do kruhu prováděná uprostřed davů byla stresem pro psa i páníčky. No, Kamíkovu srst se nám do obvyklé kvality už dostat nepodařilo, své vykonala únava psa i „handlerky“, takže velmi dobrou od přísné belgické rozhodčí považujeme za asi spravedlivé ocenění aktuální formy. Nakonec – žádná ostuda to není.
Celý bratislavský víkend považujeme za úžasnou zkušenost a jsme moc rádi, že jsme jej absolvovali. Těžko říci, kdy se zase naskytne příležitost vidět najednou tolik krásných zvířat – a dokonce se s nimi i proběhnout v kruhu. Výsledky našich psů nás navíc plní optimismem. Dutsík roste ve vyloženě líbivý show-typ a Kami ve třídě šampionů patřil k nejmladším, takže za rok, dva …

Novinky ve fotogalerii: Hibiscus & Cambu & Du-Tsi

2.9.2009
 
Do fotogalerie jsme přidali aktuální snímky Kamíka a Dutsíka pořízené na naší malé zahrádce. Panička našla zalíbení v přírodě, která neštěká, ale snímky v galerii jsou důkazem, že na pejsky také nezapomíná.


Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 2009
30.8.2009

 
do novinek_MB
Na této výstavě se po nějaké době opět představili oba naši psi. Dutsi ve třídě dorostu získal moc pěkný posudek, známku VN a postup do závěrečných soutěží. Kamík se výborně předvedl ve třídě šampionů a v konkurenci skvělého Alilah Jackanory si vyběhal V1, CAC. Tímto výsledkem se přiblížil k titulu Český Grandšampion. Také Kami obdržel od pana rozhodčího výborný posudek a pomalu se začínáme těšit na vystoupení na Světové výstavě v Bratislavě.
Závěrečné soutěže jsme s Dutsim, vzhledem k páníčkově zdravotní indispozici, museli oželet.

Marienberg, Rassehunde Gemeinschaftszuchtschau

15. - 16. 8. 2009
 
do novinek_Marienberg

Svou první (a hned také druhou) německou výstavu Kamík absolvoval o víkendu 15. a 16. srpna v Marienbergu. Marienberg je městečko nacházející se jenom pár kilometrů od českých hranic. Sešli jsme se zde s Radanou a Kamíkovou maminou Utkou, Janou a Jardou Jindráčkovými a jejich Sidánkem.
TT byli posuzováni po oba dny jako první plemeno. V sobotu nás posuzoval izraelský rozhodčí Zvi Kupferberg, v neděli rozhodčí z Jižní Afriky Ronald F. Ryrie.
Po sobotním zahájení výstavy šli TT na řadu. Kamík měl „svůj den“ a vyhrál postupně, co se dalo. Ve třídě otevřené získal svůj první německý CAC, v konkurenci dalších psů vyhrál Best of Breed (BOB). V kruhu o titul BOB měl Kamík možnost se poprvé utkat se svou maminou Utkou. Ve finálových soutěžích o Best in Show (BIS) se Kamík probojoval do užšího výběru.

Nedělní den byl opět úspěšný. K sobotnímu CAC jsme získali ještě další CAC a zahájili tak boj o získání titulu Německý šampion.


Oberwart, Mezinárodní výstava psů

19.7.2009
 
novinky_Oberwart
Předposlední červencový víkend jsme se vydaly společně s kamarádkou Radanou a její Yushou do rakouského Oberwartu. Zde se konala mezinárodní výstava psů „Internationale Ausstellung mit Vergabe des CACIB der FCI“.
Do Rakouska jsme odjeli den předem a ubytovali se v útulném penzionu Kohlstätterhof v malebné krajině Burgunland. Sobotní večer byl příjemný, strávili jsme ho vycházkou a fotografováním našich psíků.
Mile jsme byli překvapeni i druhý den na výstavišti, kde bylo ve všech ohledech příjemné prostředí. Přejímka proběhla rychle, ani čekání na posouzení nebylo zdlouhavé. TT posuzoval Primoz Peer. Kamík si vyběhal svůj první rakouský titul CACA a poté resCACIB.
Vyjma nešťastné ztráty Kamíkových papírů s posudky a kartičkami jsme v pohodě dojeli domů. Do Rakouska se velmi rádi vrátíme. (Papíry nám za dva dny dorazily poštou…)

Klubová výstava TTC Lanškroun

21.6.2009
 
Letošní klubová výstava se konala v Laškrouně. Do Východních Čech jsme vyrazili již v sobotu, po ubytování v penzionu Seven následovala společná večeře s přáteli, která se konala v nedaleké hospůdce. Posezení bylo moc fajn, ovšem tajný recept na přípravu pejska před výstavou zůstane asi navždy tajemstvím Milana, Honzy a Kamíka…
novinky_Lanskroun Výstava byla pořádána v hale zimního stadionu a nutno říci, že prostory byly pro výstavu připraveny výborně. Atmosféra kolem našeho kruhu byla díky rozhovorům s přítomnými páníčky vystavovaných TT přátelská a uvolněná. A tak nám skoro nevadilo, že se nám občas líbili jiní psíci než paní rozhodčí.
Dutsík se poprvé předvedl ve třídě dorostu společně s bráškou Dhondupem a získal známku velmi nadějný 2.
Kamík soupeřil ve třídě šampionů se 2 šampiony. Byl ve výborné formě, skvěle se předvedl a vyhrál V2, res CAC. Oba naši psíci si domů přivezli krásné poháry.

Nord Bohemia Canis Litoměřice
24.5.2009
 
novinkyLitomerice

Třetí výstavou, které jsme se zúčastnili v tomto měsíci, byla Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích. Na vstup do okruhu jsme čekali velmi dlouho, ale v přátelské atmosféře kolem a za použití četných vysoce nezdravých pochutin (pro páníčky) jsme to přečkali.

Ve třídě štěňat se podruhé vystavoval Dutsík. Bravurně v kruhu vše zvládl, paní rozhodčí z něho byla velmi nadšená. A nejenom ona, ale i diváci mimo kruh. V posudku Dutsíka je velmi stručně, avšak výstižně uvedeno „po všech stránkách velmi nadějný psík“. Paní rozhodčí děkujeme.

Kamík běhal ve třídě šampionů a vedl si také výborně. Ke známce V1, CAC byl ještě oceněn titulem CACIB. V souboji o vítěze plemene (BOB) jsme se střetli s krásnou fenkou Brooke Shields of Darkness. Brooke vítěze plemene vyhrála, k čemuž jí i majitelce Báře Bláhové gratulujeme!

 


Květnový víkend v Bratislavě

9.-10.5.2009
 
novinkyBratislava
Druhý prodloužený květnový víkend jsme se s Kamíkem, Radanou a jejími fenkami Anynkou a Yushkou vydali do na Mezinárodní výstavu psů - SPRINGDUODANUBE do Bratislavy. Po oba dny Kamík získal ohodnocení V1, CAC a res. CACIB. Od paní rozhodčí Košťálové Kamík obdržel krásný posudek, navíc zakončený slovy „SKUTOČNÝ ŠAMPIÓN“.
Po sobotní výstavě jsme se vydali společně s našimi přáteli Martinou a Milanem Adámekovými a jejich Bhoomi na procházku okolím jejich bydliště. Na břehu nedaleké vodní nádrže Veľký Draždiak jsme nafotili několik snímků našich psích šampiónů. Martině a Milanovi děkujeme za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další setkání v Bratislavě nebo kdekoli jinde.
Abychom nezapomněli: cestou do Bratislavy jsme se zastavili v Lužici u Hodonína u Radaniny kamarádky Michaly Piňosové, která měla opět velkou trpělivost a v atelieru naše psíky vyfotila. Za krásné fotografie děkujeme!

Mezinárodní výstava psů v Praze
3.5.2009
 
Tuzemskou výstavní sezónu jsme zahájili tentokrát až v květnu, a to Mezinárodní výstavou psů v Praze.Dutsi zde absolvoval svou první výstavu ve třídě štěňat. V kruhu si vedl velmi dobře, výborně se předvedl a paní rozhodčí i mnoha přihlížejícím kolem kruhu se moc líbil. Kamík si ve třídě šampionů vedl výborně a vyběhal si pěkný výsledek V2, res. CAC, res. CACIB.
Dutsíka přijeli podpořit jeho sourozenci – Dhondup, Daran a Deeba, která zde rovněž absolvovala svou výstavní premiéru.Po skončení výstavy jsme se s pánečky a jejich psíky z Kipu Khyim domluvili na malé vycházce v místě našeho bydliště. Psíci se tak mohli proběhnout na louce a vykoupat se v rybníku. Naše kachňátko Dutsík všem ukázal, jak se skáče do vody. Z načesaných psích krasavců byli nakonec mokré myšky psy jenom vzdáleně připomínající.
mezinarodnivystava

Spouštíme nový web!
1.5.2009
 
V únoru 2009 přišel do naší rodiny druhý tibeťák Dutsi. I když jsme si zpočátku mysleli, že přece není takový rozdíl mít jednoho nebo dva pejsky, spousta věcí v chodu rodiny se změnit musela. A protože chceme mít stránky pro oba naše pejsky společné, došlo nyní i na tento „detail“ a spouštíme zbrusu nový web našich tibeťáků. Všechny záměry se nám (doufejme, že jen prozatím) naplnit nepodařilo, ale hodláme stránky postupně dobudovat a doplňovat. Stránky plánujeme plnit informacemi ze života s našimi tibetskými teriéry. Žádné smrtelně vážné polemiky, žádná „vědecká“ pojednání, prostě jen pár zpráv, poznatků, časem snad i zkušeností doprovázených více či méně zdařilými fotografiemi. Když jsme si pořizovali prvního tibeťáka, tak právě takové weby jsme vyhledávali nejraději. Tak se k nám zase někdy podívejte.

topbutton